Jedálny lístok pre vašich drobcov

Jedálny lístok pre vašich drobcov

Už je vášmu drobčekovi perinka malá? Nožičky a ručičky trčia von a vy sa len čudujete, ako ten čas letí? Prichádza prvý míľnik v živote vášho zlatíčka a uvažujete ako začať so stravou? Inšpirujte sa jedálnym lístkom pre deti od 6 mesiacov do troch rokov.

 

6 mesiacov 

V jedálničku vášho drobca prichádza k veľkým zmenám. Dojčenie postupne nahrádzajú príkrmy podávané lyžičkou. O aké príkrmy ide? Najprv začnite zľahka. Ako prvý nemliečny príkrm sa odporúča jemné zeleninové pyré radšej kašovitej konzistencie z jedného druhu zeleniny, v naozaj malom množstve. Príkrm zásadne nedochucujte, nesoľte, neprisládzajte, podávajte ho lyžičkou. Pri výbere správnej lyžičky sa môžete inšpirovať u nás. Ak zo začiatku dieťa príkrm odmieta, nenúťte ho, radšej skúste iný príkrm. Nové príkrmy by sa mali zaraďovať s odstupom 3-4 dní, aby sme mohli rozpoznať prípadnú alergiu. Nový príkrm nezaraďujte, ak je dieťa choré. 

 

1 rok

Po jednom roku môže dieťa jesť už rodinnú stravu, ak nie je príliš tučná, sladká a objemná. Môžete opatrne začať zaraďovať citrusové plody. Čo to znamená opatrne? Napríklad to, že začnete najskôr v malých dávkach, po lyžičke. Následne počkajte 24 hodín, či sa neobjavia alergické prejavy, a potom dávky zvýšte. Do jedálnička ďalej môžete zaradiť varené vajíčko (bielko), sójové výrobky, tofu syr je výborným zdroj rastlinných bielkovín, rastlinného tuku, vlákniny, vápnika a železa. Postupne môžete skúsiť začať sladiť medom. Z ovocia môže dieťa konzumovať hrušky, slivky, hrozno, zo zeleniny kel, kapustu - čiže ťažšie stráviteľné a nafukujúce potraviny, ktoré sme v prvom roku nepodávali.

 

   2 a 3 rok

  Váš drobec už v podstate môže jesť všetko. Dieťaťu nedávajte mastné, sladké a vyprážané pokrmy, údeniny, korenené a priveľmi slané potraviny, sladké malinovky a      podobne. Jedlá rýchleho občerstvenia (fast food), ako sú hranolky, pečené klobásy, párky v rožku či hamburgery s majonézou. Tieto pokrmy by dieťa nemalo jesť ani v neskoršom veku. Taktiež s bravčovým mäskom by sa mali detičky zoznámiť až po treťom roku života. Čo sa týka rýb, aj keď sú zdravé, treba dať pozor na kostičky. 

 

A čo nesmie chýbať v strave dieťaťa? 

Mlieko

Aj v súčasnosti zostáva dôležitou potravinou mlieko. Do dvoch rokov veku nepodávajte mlieko so zníženým obsahom tuku. Do jedálneho lístka zaraďte aj ďalšie mliečne výrobky – mäkký tvaroh, jogurt a syry, ktoré sú bohatým zdrojom dôležitého vápnika
 

Polievky

Polievky sú dôležitým a u detí väčšinou obľúbeným pokrmom. Podávajte ich pred hlavným jedlom na obed, kedy povzbudia chuť na jedlo. Druh polievky vyberte tak, aby chuťovo a výživovo dopĺňala celý obed. Polievky sú vhodné aj na večeru, a to najmä v zime, keď ich môžete doplniť krajcom chleba alebo pečivom. Snažte sa používať nedráždivé korenie, predovšetkým zelené bylinky a úplne vylúčte čierne korenie a iné ostré korenia. Učte deti menej soliť a v obmedzte používanie dochucovadiel ako je vegeta, ktorá obsahuje značné množstvo soli. V horúcich letných dňoch prídu určite vhod osviežujúce a výživné polievky z ovocia. 

Mäso

Najväčšie zastúpenie by v jedálnom lístku detí malo mať mäso drobných domácich zvierat, teda kuracie, morčacie, králičie a ryby, hlavne morské. Vhodné je aj teľacie a jahňacie mäso, hovädzie a bravčové mäso podávame v menšej miere.

 

Strukoviny

V detskom stravovaní sa málo objavujú strukoviny, aj keď sú veľmi výživné a svojou hodnotou dokážu nahradiť mäso. Strukoviny by mali byť v detskom jedálnom lístku najmenej jedenkrát týždenne.

Zemiaky

Zemiaky predstavujú veľmi dobrý zdroj energie predovšetkým pre vysoký podiel škrobu a obsahujú cenné látky, hlavne draslík. Najčastejšie ich podávame ako prílohu k rôznym pokrmom. Koncom zimy, keď sa kvalita niektorých odrôd zhoršuje, ich podávame menej a volíme iné prílohy.

 

Zelenina

Zelenina patrí vo výžive dieťaťa k dôležitým potravinám. Jej výber závisí predovšetkým od veku dieťaťa. Je totiž rozdielne stráviteľná pre nadúvanie, obsah vlákniny alebo niektoré relatívne nepriaznivé látky. K prvým druhom zeleniny v detskom jedálnom lístku patrí mrkva a cuketa, pre príjemne sladkastú chuť je obľúbený hrášok.


Ovocie

Ovocie možno použiť čerstvé i tepelne upravené. Vynikajúce sú čerstvé ovocné šťavy, pri príprave nápoja ich riedime pitnou vodou. Tepelnou úpravou sa znižuje kyslosť ovocia, zlepšuje sa jeho stráviteľnosť a takto upravené je vhodnejšie najmä pre menšie deti. K prvým druhom ovocia v detskom jedálnom lístku patria banány, jablká (olúpané), neskôr podávame hrušky (podusené), jahody a postupne pridávame ďalšie druhy ovocia.

 

Cestoviny

Cestoviny patria k potravinám s pomerne krátkym časom prípravy, dajú sa rôzne kombinovať s mäsom, vajíčkom, so syrom či zeleninou a sú aj výživovo hodnotné. Cestoviny podávame asi jedenkrát týždenne.

 

Sladkosti

Sladké pochúťky sa stali synonymom detstva, ale všetci vieme, že našim deťom veľmi neprospievajú – deti po nich strácajú chuť pravidelne jesť, kazia sa im zuby a nedodávajú organizmu žiadne živiny. Veľmi opatrní budeme v podávaní kupovaných sladkostí.


 

Autor: Kristína Chudá